مجتمع‌های اقامتی در مسیرها، انتخابی مناسب در سفر با اتوبوس

مجتمع‌های اقامتی در مسیرها، انتخابی مناسب در سفر با اتوبوس

یکی از مسائلی که هنگام سفر با اتوبوس همه ما با آن مواجه می‌شویم “خستگی” است. سفر با اتوبوس محاسن زیادی مثل امنیت و قیمت مناسب دارد اما وقتی که در یک اتوبوس مسافربری به دل جاده می‌زنید، نه مثل هواپیما مطمئن هستید که زود به مقصد می‌رسید و نه مثل قطار این امکان را دارید که از کوپه بیرون بروید، ابی به دست و صورتتان بزنید و چند قدمی راه بروید تا خستگی ناشی از چند ساعت ثابت نشستن، از تنتان بیرون برود.  خوشبختانه اما این مشکل هم راه حل دارد. مجتمع های اقامتی در تمام جاده‌های کشور ما وجود دارند و این روزها امکانات رفاهی و تفریحی ان‌ها بیشتر از همیشه است. چه از بندرعباس به اصفهان می‌روید یا از مشهد به تبریز سفر می‌کنید، احتمالا با یکی دو مورد از این مجتمع‌ها در طول مسیر برخورد خواهید کرد. قبل از خرید بلیط اتوبوس از علی‌ بابا، حتما این مطلب را بخوانید.

\"\"

حتما در توقف‌ها از اتوبوس پیاده شوید

بسته به مسیر و طول آن، بیشتر اتوبوس‌ها در حداقل یک مجتمع تفریحی توقف می‌کنند. بعضی از راننده‌ها همه مسافران را در این توقف‌ها از مسیر پیاده می‌کنند و بعضی از ان‌ها هم اجازه می‌دهند روی صندلی‌تان بنشینید. با هر کدام از این موارد که روبرو شدید پیشنهاد ما این است که حتما از اتوبوس پیاده شوید. گذراندن چند ساعت در هوای گرفته و به صورت ثابت روی صندلی بدن هر کسی را خسته  و فرسوده می‌کند و با پیاده شدن شما می‌توانید کمی در هوای آزاد قدم بزنید و حس و حال بهتری پیدا کنید. مجتمع‌های جدید سرویس‌های بهداشتی تمیز و مجهزی دارند که خیالتان را از سلامتشان راحت می‌کنند. همچنین بسیاری از این مجتمع‌ها در دل خودشان مرکز خرید، رستوران و کافی‌شاپ‌های متعدد را جا داده‌اند که می‌توانند حتی در یک توقف کوتاه بیست دقیقه‌ای جالب باشند، شاید حتی توانستید یک سوغاتی از آن شهر برای خودتان بخرید! قبل از خرید بلیط اتوبوس، بد نیست کمی در مورد مجتمع‌های مسیرتان تحقیق کنید.

مجتمع‌های اقامتی- تفریحی، بهترین گزینه مسافران

بعضی از این مجتمع‌ها که در جاده قرار گرفته‌اند علاوه بر امکانات تفریحی و پذیرایی، می‌توانند سوییت‌ها یا واحدهای اقامتی هم ارائه بدهند. مجتمع فرهنگ و هنر آدران در جاده کرج- چالوس یکی از ان‌هاست. اگر در جاده هستید و می‌خواهید قبل از ادامه سفر، کمی استراحت کنید یا به هر دلیلی نیاز دارید که دیگر در اتوبوس نباشید و بقیه مسیر را طور دیگری طی کنید می‌توانید در این مجتمع‌ها ساکن شوید. واحدهای اقامتی کوچک و بزرگ مجزا، رستوران و فروشگاه‌های مختلف در کنار هم، در این مجتمع‌ها آماده پذیرایی از شما هستند.

آماده سفر باشید

شما وقت خرید بلیط اتوبوس به چه چیزهایی فکر می‌کنید؟ قیمت‌های مختلف بلیط‌ها؟ چگونگی رسیدن به ترمینال مبدا؟ بستن چمدان‌ها و وسایلی که باید با خود ببرید؟ بیشتر ما وقتی می‌خواهیم به جاده بزنیم و با اتوبوس به شهر مقصدمان برویم، فقط به مقصد فکر می‌کنیم و از خود جاده غافل می‌شویم در حالی که جاده رسیدن به مقصد گاهی می‌تواند به همان اندازه برای ما جذاب و خاطره‌انگیز باشد. علاوه بر این وقتی دقیقا جاده را بشناسیم و بدانیم با چه چیزهایی قرار است مواجه شویم، آماده و با خیالی راحت سفر می‌کنیم. قبل از سفر روی گوگل مپ جاده را ببینید، مجتمع‌های تفریحی و اقامتی روی نقشه با علامت‌های مخصوص نشان داده شده‌اند. علاوه بر این با کلیک کردن روی محلشان در نقشه، می‌توانید امتیاز آن مکان، امکانات مختلفش و نظرات بازدیدکنندگان را هم ببینید.
\"\"

مجتمع‌های معروف را بهتر بشناسیم

با خرید بلیط اتوبوس از علی‌ بابا، ساعت، مسیر و صندلی شما در اتوبوس مشخص می‌شود. حالا فقط کافی است کمی بیشتر در مورد مجتمع‌هایی که سر راهتان قرار دارند بخوانید. بیشتر جاده‌های پر رفت و آمد ایران پر از این مجتمع‌ها هستند، در این جا ما سه مورد را برای شما آورده‌ایم:

  • مجتمع مهروماه: اگر از تهران به قصد سفر به شهرهای جنوبی خارج شوید کمی دورتر از تهران چشمتان به یک مجتمع عظیم می‌افتد. در کیلومتر 6 بزرگراه قم تهران، یک مرکز خرید کامل است که برندهای جهانی و رستوران‌های زنجیره‌ای در آن شعبه دارند و خدمات رفاهی مختلفش مثل پارکینگ، نمازخانه، اتاق آرایش بانوان و… از بقیه مجتمع‌ها یک سر و گردن بالاتر است.

  • مجتمع‌های زنجیره‌ای مارال ستاره: این اسم برای کسانی که حداقل یک بار به سفر جاده‌ای با اتوبوس رفته‌اند آشناست چون در خیلی از جاده‌های ایران شعبه دارد. شعبه قم-کاشان این مجتمع با سالن‌های بزرگ، فضای بازی کودکان و چند رستوران و کافی شاپ، احتمالا بهترین گزینه مسافران این جاده خواهد بود.

  • مجتمع خدماتی رفاهی بافه: اگر مسافر قزوین هستید، توقف در این مجتمع را از دست ندهید. در لاین شمالی بزرگراه زنجان- قزوین، این مجتمع با رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و کافه‌ها و کتابخانه‌هایش اماده پذیرایی از مسافرانی است که می‌خواهند از خشکی و گرمای جاده فرار و کمی استراحت کنند. یکی از امتیازهای این مجتمع، داشتن تعمیرگاه خودرو است.