درمان کم خونی با طب سنتی امکان پذیر است؟

درمان کم خونی با طب سنتی امکان پذیر است؟

کم خونی یکی از مشکلات شایعی است که در اکثر مردم و به خصوص  بانوان مشهود است. اما درمان کم خونی با یک سری روش های ساده قابل درمان است.

دسته ای از میوه و سبزیجات، در درمان کم خونی موثر هستند.

که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

۱.سیب و چغندر:

ماده ی آهن موجود در سیب و همچنین اسید فولیک در چغندر وجود دارد که هر دوی این  ترکیبات، با کم خونی مبارزه می کنند.

برای استفاده از چغندر، می توانید آن را درون فر یا مایکروویو قرار دهید و یا پوست آن را روی حرارت ‌کباب کنید. بعد از این که احساس کردید بافت چغندر نرم شده، آن را پوست کنده و نوش جان کنید. لازم به ذکر است که در صورت مصرف همزمان سیب و چغندر، اثر آن دو چندان می شود و در نتیجه از کمخونی جلوگیری می کند.

یک فنجان آب سیب و یک فنجان ، آب چغندر را ترکیب کرده و خوب هم بزنید. سپس مقدار یک تا دو قاشق عسل به آن اضافه کنید و نوشیدنی مورد نظر را نوش جان کنید.

بهتر است   که این نوشیدنی را روزی دوبار میل کنید تا اثر آن را با چشمان خودتان ببینید.

 ۲. کنجد برای درمان کم خونی :

کنجد سیاه به دلیل داشتن آهن فراوان، بیماری کمخونی را رفع می کند. برای این منظور بهتر است که از ۲ ساعت قبل دانه های کنجد را خیس کنید. سپس با فشاری که از ناحیه ی دست به آن  وارد می کنید، دانه ها خرد و خمیر می شوند. برای داشتن طعم بهتر در این خمیر، مقدار مناسبی از عسل را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. استفاده از این ترکیب، ۲ بار در روز مجاز است.

در روشی دیگر می توانید بعد از خیس کردن کنجد ها، آن ها را به خمیر تبدیل کنید. سپس مقدار مناسبی از ان را با یک لیوان شیر ترکیب کرده و در مرحله ی آخر عسل را به آن اضافه می کنید.

لازم به ذکر است که می توانید از شکر نیز، به جای عسل استفاده کنید.

۳. شیره چغندر برای درمان کم خونی:

شیره ی چغندر، یکی از مواد  غذایی مفید برای بدن است که تمام ترکیبات مفید را به صورت یک جا در خودش دارد. 

 شیره ی چغندر سرشار از ویتامین ب، اسید فولیک و  آهن است که تمام این ترکیبات کم خونی را درمان می کنند و گلبول های قرمز خون را نیز افزایش می دهند. 

  جالب است بدانید که مصرف شیره ی چغندر، هیچ ضرر و زیانی به بیماران مبتلا به دیابت نمی رساند و آن ها می توانند با خیال راحت آن را مصرف کنند. 

به منظور  درمان کمخونی، ۲ قاشق چای خوری از شیره ی چغندر را با مقدار مساوی از سرکه سیب ترکیب نمایید. بعد از این که این دو ترکیب خوب با هم مخلوط شدند، یک فنجان آب به آن اضافه کنید. می توانید برای درمان کم خونی  دو بار در روز این ترکیب را میل کنید.

 ۴. درمان کم خونی با مصرف اسفناج:

   اسفناج، یکی دیگر از ترکیبات مفید برای درمان کم خونی است و فقط نصف فنجان از آن، نیاز بدن به آهن را تامین می کند. انواع مختلف ویتامین ها مثل آ، آهن، فیبر، کلسیم و بتا کاروتن در این سبزی تیره رنگ وجود دارد.   

  لازم به ذکر است که ۳.۲ میلی گرم آهن، در نصف فنجان اسفناج یافت می شود. اگر روزانه نصف فنجان از این سبزی را میل کنید، ۲۰ درصد نیاز شما به آهن برطرف خواهد شد. اما توجه به این نکته ضروری است  که اسفناج را باید به صورت جوشانده مصرف کرد.

 برای تهیه ی سوپ اسفناج، برگ های آن را خرد کنید و اجاره دهید داخل آب بجوشد. برای طعم بهتر این سوپ، می توانید از ادویه های مورد علاقه ی تان استفاده نمایید. برای گرفتن نتیجه ی مورد نظر، بهتر است که این سوپ را، ۲ بار در روز میل کنید.

مبتلایان به کم خونی می توانند  عصاره ی اسفناج را نیز میل کنند. برای این منظور، دو قاشق سوپ خوری عسل را با مقدار مناسبی از اسفناج ترکیب نموده و بنوشید.

اگر می خواهید نتیجه ی خوبی کسب کنید، باید به مدت ۴۰ روز از این ترکیب استفاده کنید.